- Jeżeli czujesz, że masz silną potrzebę kontaktu seksualnego…
- Jeżeli myślisz, że to może być uzależnienie od seksu…
- Jeżeli uważasz, że trudno Ci zapanować nad potrzebą masturbacji, bo decydujesz się na nią, nawet gdy tak naprawdę tego nie chcesz, ale po prostu coś Cię złości, martwi albo smuci…
- Jeżeli dostrzegasz, że zbliżenia nie sprawiają Ci dawnej przyjemności, ale z nich nie rezygnujesz, bo masz poczucie, że bez nich trudno jest Ci się skupić…
- Jeżeli zaniedbujesz inne formy aktywności, gdyż skupiasz się na zaspokojeniu potrzeby zbliżenia seksualnego lub rozładowania napięcia poprzez masturbację…
- Jeżeli niepokoją Cię jakiekolwiek inne kwestie związane ze sferą intymną, np. obniżone libido, zaburzenia erekcji, bolesne stosunki seksualne, lęk przed seksem czy trudność z zaakceptowaniem własnej seksualności…
PSYCHOLOG SEKSUOLOG w Kartuzach
JEŻELI CHCESZ TO ZMIENIĆ, TO ZAPRASZAM DO GABINETU PSYCHOLOGICZNEGO W KARTUZACH. JESTEM SPECJALISTKĄ W ZAKRESIE SEKSUOLOGII I MOGĘ RAZEM Z TOBĄ PRZYJRZEĆ SIĘ TWOJEMU PROBLEMOWI. POMOGĘ CI, JEŻELI BĘDZIESZ TEGO CHCIAŁ LUB CHCIAŁA.
Kim jest seksuolog i w czym może pomóc?
Seksuolog to interdyscyplinarny specjalista w zakresie seksuologii. Seksuologiem może być np. psycholog albo lekarz różnych specjalizacji, takich jak psychiatria, urologia czy ginekologia. Jego zadaniem jest diagnozowanie, a potem wspieranie w rozwiązaniu trudności o podłożu psychologicznym i/lub zdrowotnym, które rzutują na intymną sferę życia.
Problemów, w których rozwiązaniu może pomóc seksuolog w Kartuzach, jest wiele. To m.in.:
• nadmierne potrzeby seksualne, a nawet uzależnienie od seksu (seksoholizm);
• uzależnienie od masturbacji;
• obniżone libido lub nieodczuwanie jakichkolwiek potrzeb seksualnych;
• lęk przed seksem;
• zaburzenia wytrysku (wytrysk przedwczesny lub opóźniony, a nawet jego całkowity brak);
• zaburzenia erekcji (erekcja niepełna lub zanikająca bądź brak erekcji);
• problemy z osiągnięciem orgazmu albo jego brak (anorgazmia);
• odczuwanie bólu w trakcie stosunku seksualnego (dyspaurenia);
• brak możliwości odbycia zbliżenia (pochwica);
• problemy z określeniem swojej orientacji seksualnej lub trudności z jej zaakceptowaniem;
• kłopot z określeniem własnej tożsamości płciowej (transseksualizm).
Poza tym psycholog i terapeuta, który jednocześnie specjalizuje się w seksuologii, może w procesie terapeutycznym pomóc poradzić sobie z traumą po wykorzystaniu seksualnym.
Kiedy iść do seksuologa?
Z wizyt u seksuologa mogą skorzystać zarówno osoby przed, jak i po inicjacji seksualnej. Pierwszy stosunek seksualny ma kluczowe znaczenie dla całego życia intymnego, dlatego wizytę zaleca się tym osobom, które mają obawy związane z rozpoczęciem współżycia.
Do seksuologa warto udać się również wtedy, gdy odczuwasz jakiekolwiek problemy z częstotliwością zbliżeń lub ich przebiegiem. Gabinet psychologa, który specjalizuje się w seksuologii, to również odpowiednie miejsce do uzyskania wsparcia, kiedy masz kłopot z zaakceptowaniem albo określeniem swojej tożsamości płciowej lub orientacji seksualnej.
Niezależnie od problemu, o którym chcesz opowiedzieć w gabinecie, specjalista przyjrzy się, czy ma on podłoże psychologiczne, czy zdrowotne. Podpowie, co zrobić, aby sobie z nim poradzić.
Jak przygotować się do wizyty u seksuologa?
Spotkanie ze specjalistą, który zajmuje się seksuologią, wymaga przełamania poczucia wstydu. Pomoc w zakresie zdrowia intymnego i poczucia spełnienia w seksualnej sferze życia może znacząco poprawić komfort codziennego funkcjonowania.
Pierwsza wizyta zaczyna się od wywiadu, zupełnie tak jak każda pierwsza wizyta u lekarza specjalisty. Wszelkie zebrane w ten sposób informacje pomogą w zdiagnozowaniu i możliwie szybkim rozwiązaniu problemu. Specjalista może zapytać np. o: doświadczenia seksualne, zdrowie narządów płciowych, przyjmowane leki oraz orientację i tożsamość płciową.